Analiza 3. kola – Lesterova petarda na Etihadu

09/29/2020 0 FPL od A do Š, PL Vesti

Još jedno efikasno kolo je iza nas a to pokazuje činjenica da je palo čak 36 golova na 10 mečeva. Uz to videli smo pregršt lepih golova, poteza i preokreta a do sada je viđeno čak 20 penala u prva tri kola.

Fantalytics team će pokušat da vam i u ovom tekstu dočara kako je to izgledalo na terenima širom ostrva i koji su igrači skrenuli pažnju na sebe.

BRAJTON – MANČESTER JUNAJTED

3. kolo su na Farmer stadionu otvorili Brajton i Junajted. Još jedna utakmica koja je pokazala određene slabosti u igri ekipe Ole Gunnara Solskjæra, no sreća ih je ovog puta pogledala.

Ekipa Grahama Pottera je bila bolji rival tokom većeg dela meča, čak 4 puta pogadjala okvir gola (Trossasrdovi šutevi – Belgijanac je definitinvno najbolja fantazi akvizicija svoje ekipe) i zapravo nije imala sreće da još neki put savlada golmana De Geu (5.5). No, moraće da se zadovolje golom Maupaya (6.5) sa bele tačke i Marcha (5.0) u nadoknadi vremena, a na kraju se ispostavilo da ni to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz na ovoj utakmici.

Junajted je 3 puta savladao Ryana (4.5), autogol Dunka (4.5) nakon gužve u finišu prvog poluvremena, zatim sjajan gol Rashforda (9.5) nakon pasa Fernandesa (10.5) te penal Portugalca u 100.minutu utakmice. “Đavoli” jesu odneli sva 3 boda sa ove utakmice no u Fantalytics timu se i dalje “pale lampice” kada se razmatraju opcije Oleove ekipe – jednostavno nisu uhvatili formu koja ih je krasila u post-korona periodu.

KRISTAL PALAS – EVERTON

Fudbaleri Evertona gostovali su ekipi Kristal Palasa i uspeli rezultatom 1:2 da osvoje maksimalam broj bodova u prva tri kola.

Povele su ‘Karamele’ već u devetom minutu. Dominic Calvert-Lewin (7.4) je primio loptu Seamusa Colemana (5.0) u kaznenom šesnaestercu, poslao je u gol i tako nastavio svoj golgeterski učinak od čak 5 golova u prva tri kola. Već u 26. minutu je došlo do izjednačenja iz kornera. Centrirao je Andros Townsend (6.0) i pogodio Kouyatea (5.0) direktno na glavu koji je samo sproveo loptu u mrežu. Ova asistencija dovodi Townsenda na stopostotni “return” od početka sezone. Do kraja poluvremena ponovo vođstvo Evertona i to iz penala. Joel Ward (4.5) je igrao rukom u šesnaestercu, pa je sudija posle konstultacije sa VAR sobom, pokazao na belu tačku. Penal je realizovao Richarlison (8.0).

U drugom poluvremenu je Kristal Palas pokušao da preuzme inicijativu, ali nisu uspeli da upute šut u okvir gola protivnika, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Evertonu u sledećem kolu dolazi Brajton i čini se da je to idealna prilika da nastave svoj pobednički niz, dok Kristal Palas ide u goste Čelsiju.

VBA – ČELSI

Konačno je Lampard ostavio Kepu(4.9) da greje klupu, dao traku Thiagu Silvi(5.5) te koliko toliko mislio da je rešio probleme u defanzivi ali se grdno prevario.

Usledio je šok po ‘Plavce’, Vest Brom je otvorio meč golom Calluma Robinsona(5.5) u četvrtom minutu, zatim je Thiago Silva reagovao u stilu amatera i poklonio loptu Callumu, ovaj taj poklon koristi i povećava vođstvo čete Slavena Bilića na 2-0 a Bartley(4.5) nokautira Čelsi za 3-0 na poluvremenu.

Lampard je morao da krene na sve i ništa pa je već na poluvremenu ubacio Hudson-Odoia(5.9) i Azpilicuetu(5.9) koji je uneo živost i asistirao Mountu(6.9) za 3-1. Havertz(8.4) asistira Odoiu za 2-3 i potpuno ludilo na terenu.

Konstantno je po desnoj strani probijao James(5.1) koji je imao 6 kreiranih šani(najviše u ovom kolu), 1 veliku šansu  i čak 19 centaršuteva.

Mount je verovatno asistencijom za Abrahama(7.3) ‘pokupio’ titulu igrača utakmice i doneo svom timu vredan bod, posle debakla u prvom poluvremenu.

BARNLI – SAUTEMPTON

Utakmica koju je odlučio 1 gol i to već u 5 minutu. Walker-Pieters (4.5) je poslao lepu loptu u prostor za Che Adamsa (5.9) koji je poslao povratnu loptu za Ingsa (8.5), a ovaj se lepo snašao i matirao Popea (5.5) – 1:0. Na semaforu se rezultat do kraja meča nije menjao.

‘Sveci’ su se do kraja meča fokusirali na odbranu svog gola i to u tome su bili uspešni. Ekipa Seana Dychea je ozbiljno pripretila samo 2 puta, udarac glavom Wooda (6.5) nakon centaršuta Westwooda (5.5) i udarac iz daljine Charliea Taylora (4.5) oba šuta je odbranio golman Alex McCarthy (4.5) i tako častio svoje ‘ownere’ cleansheetom

Soton naredno kolo dočekuje VBA – definitivno je potrebno zadržati njihove igrače, čak razmotrite i da dovedete nekog – Adams ukoliko ste “kratki” parama, a Ings ukoliko imate više prostora u napadu.

Barnliju definitivno nedostaju Mee (5.0) i Tarkowski (5.0) pa da to opet bude onaj čvrsti tim koji prima malo golova. Verovatno je bolje izbegnuti njihovu odbranu dok se pomenuti dvojac ne vrati na teren.

ŠEFILD – LIDS

Taktičko nadmudrivanje Wildera i Bielse je bilo pravo uživanje za svakog fana Premijer lige, no pobedu je na kraju odneo malo iskusniji lisac Argentinac Bielsa.

Ekipa Leedsa je prepustila inicijativu Šefildu koji je u više navrata pokušao da ugrozi gol Mesliera(4.5) koji je odneo 3 bonus poena i možda titulu igrača utakmice. Briljirao je i Ramsdale(5.3) skupio je čak 7 odbrana i u jednom trenutku pretendovao na titulu igrača utakmice ali je Bamford(5.7) prelepim udarcem glavom na asistenciju Harrisona(5.5) ipak srušuo snove ekipe Šefilda.

‘Oštrice’ nisu pokazale dovoljnu oštrinu u napadu koji im, složićete se, nije oružje broj jedan a baš u takvim okolnostima se ogleda maestralan um Macela Bielse koji je uspeo da ‘navuče’ ekipu Šefilda na tanak led, nasamari Wildera i prepustim im incijativu da bi ih na kraju kaznio.

Vredan pomena je još bio i defanzivac Ayling(4.5) ‘skupio’ cleansheet i 1 bonus poen.

TOTENHEM – NJUKASL

Njukasl je pokvario slavlje Totenhema u sudijskoj nadoknadi iz penala, iako tokom celog meča nisu imali šut u okvir gola. Nije uspela ekipa Josea Mourinha da upiše drugu pobedu u Premijer ligi, a rezultat je bio 1:1.

Totenhem je poveo u 25. minutu. Harry Kane (10.5) je odlično prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i na suprotnoj stativi pronašao Lucasa Mouru (6.9) koji pogađa mrežu. Vlasnici Sona (9.0) nisu imali sreće ovog vikenda jer nakon pogođene prečke i stative i odlične igre u prvom poluvremenu, morao da napusti igru na startu drugog dela zbog povrede zadnje lože. Prednost od 1:0 je trajala jako dugo, a onda je došao taj kobni šesti minut nadoknade. Lopta je posle skoka Andya Carrolla (5.5) pogodila u ruku Erica Diera (5.0), konsultovan je VAR i presuda je stigla. Dosuđen je penal koji je prvo hteo da izvede Carroll, međutim, ipak je to učinio Callum Wilson (6.4) i bio uspešan.

Spursi u narednom kolu gostuju ekipi Mančester Junajteda, dok Njukasl dočekuje Barnli.

MANČESTER SITI – LESTER

Čudan, jako čudan meč na ‘Etihadu’. Izabranici Pepa Guardiole su prvih 30 minuta apsolutno kontrolisali zbivanja na terenu, golom Mahreza (8.4m) vodili sa 1:0. ‘Lisice’ bukvalno nisu mogle loptu preko centra da prenesu, a onda je pukao presing “Građana”, Walker je neoprezno oborio Vardyja (10m) u šesnaestercu, koji je sa bele tačke poravnao rezultat.

U nastavku su fudbaleri Lestera još 4 puta tresli mrežu Edersona, a igra Sitija bila je ‘bez glave i repa’. Rodgersovi puleni eksploatisali su svaki propust protivničke odbrane i prelepim golovima Vardyja i Maddisona (7m), te pogocima sa bele tačke takođe Vardya i Tielemansa (6.4m) teško porazili favorizovanog domaćina.

Jedino što su fudbaleri iz Mančestera uspeli da urade u drugom poluvremenu jeste gol Akea (5.5m) glavom posle kornera Mahreza, ali generalno jako jako bleda partija Gvardiolinih puela. Sa druge strane, treba naglasiti novi FPL ‘return’ desnog beka Lestera Castagnea (5.7m), koji je ponovo imao asistenciju (treću u tri kola).

VEST HEM – VULVS

Poslednji meč nedeljnog programa takođe nam je doneo jedan iznenađujući rezultat, a ‘Čekićari’ su nadigrali ‘Vukove’ i naneli im težak poraz 4:0.

Izabranici Nuna Espirita Santa su posle jako dobrog drugog poluvremena protiv Sitija prošlog vikenda odigrali meč za zaborav i najveći deo meča bili u podređenom položaju. Fudbaleri Vulvsa imali su samo 2 šuta u okvir gola za 90 minuta, a ono što je najviše iznerviralo veliki broj FPL menadžera je neigranje Podencea (5.6m) zbog povrede, kojeg je pre kola ubacilo preko 300.000 igrača. Pozitivna stvar za ekipu je debi novajlije Nelsona Semeda (5.5m), koji u budućnosti može biti dobra akvizicija.

Vest Hem može biti prezadovoljan izdanjem. Kod prva dva gola odlično je funkcionisala konekcija Fornals (6.4m) – Bowen (6.3m), Španac je asistirao (u fantazi pogledu), Bowen pogađao za prednost od 2:0.

Jako dobar meč odigrao je vezista Soucek (5m), kome idu sve zasluge za treći gol ‘Čekićara’. Odlično je Čeh reagovao glavom posle kornera, lopta na putu do gola pogodila Jimeneza, kome je pripisan auto-gol, a veznom fudbaleru FPL asistencija. Soucek je bio najopasniji po gol Vulvsa, imao je čak 5 udaraca, od čega 4 iz šesnaesterca.

Zapaženi u napadu tima iz Londona bili su i bekovi Masuaku (4.5m) i Fredericks (4.5m), koji su se konstantno bili aktivni i visoko pozicionirani, a prvopomenuti je asistirao kod četvrtog gola Halleru (6.3m). Ostaje žal što se Fredericks povredio, pa se na teren vraća tek posle reprezentativne pauze.

FULAM – ASTON VILA

Fudbaleri Fulama doživeli su ubedljiv poraz u pretposlednjem meču trećeg kola Premier lige od Aston Vile koja je u Londonu slavila sa 3:0.

Već u četrvrtom minutu utakmice Vila je došla do vođstva preko kapitena Jacka Grealisha (7.0) koji je u gol pretvorio fantastično dodavanje Johna McGinna (5.5). Prednost gostiju udvostručio je Conor Hourihane (6.0), a ponovo je asistent bio McGinn. Konačan rezultat je postavio Tyron Mings (5.0) u trećem minutu drugog poluvremena kada je pobegao odbrani Fulama i loptu sproveo u mrežu posle centaršuta Hourihanea iz slobodnog udarca. Do kraja meča je Fulam postigao gol preko Bobbya Decordova-Reida (5.5), ali je on poništen posle gledanja VAR-a zbog faula.

Posle tri odigrana kola, Fulam se nalazi na začelju sa tri poraza, dok je Aston Vila ostvarila dve pobede, a u prvom kolu je njen meč odložen, pa ima maksimalan učinak.

LIVERPUL – ARSENAL

Drugi derbi protiv top6 ekipa u 2 kola ‘Redsi’ su rešili u svoju korist sa čini se 30% snage. Šampion Engleske je još uvek preveliki zalogaj za ‘Tobdžije’ te su ih tako savladali čak 5 puta uzastopno na Enfildu u Premijer ligi.

Arsenal jeste uspeo prvi da ostigne gol, no posle dosta sreće i greške Robertsona (7.0), Lacazette (8.5) je bio dovoljno spretan da je iskoristi i naterao Alisona (6.0) da vadi loptu iz mreže.

Nakon toga, Liverpul je potpuno preuzeo kontrolu na utakmicom i golovima Manea (12.0), Robertsona i Jote (5.9) došao do lagane pobede od 3:1. Praktično svi popularni fantazi “pikovi” iz redova šampiona Engleske su donosili poene – TAA 7, Robertson 10, Mane 7 i Salah 5.

Nije teško zaključiti da je neophodno imati makar dvojicu igrača “Redsa” u svom fantazi timu, jednog iz odbrane (TAA/Robbo) i nekog od Manea ili Salaha. Interesantno je da je Egipćanin u prva 3 kola kreirao čak 11 šansi, više od bilo kog drugog igrača u ligi.